Testy klíšťat

Testy z krve (protiláty proti boréliím)

NOVINKA! Chcete mít jistotu, že jste se nenakazili od infekčního klíštěte? K vyšetření klíštěte nabízíme nově vyšetření z krve na protilátky IgM a IgG ve dvou analýzách.

Testy z krve (protiláty proti boréliím)
Dostupnost/doba analýzy do 3 dnů
Hodnocení 100 %
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo TBK01
Testy protilátek na borélie
  • Testy protilátek na borélie
1 573 Kč
Objednat

Vyšetření obsahuje dvě analýzy:

  • 1. analýza: do 10 dnů od přisátí klíštětě na IgM a IgG protilátky
  • 2. analýza: za dalších 6 týdnů na IgM a IgG protilátky

Klienti získají laboratorní zprávu po druhém vyšetření za oba odběry a analýzy. V ceně služby je již zahrnutý 2x odběr krve. Pokud by klient měl zájem o konzultaci s našim specialistou, účtujeme za konzultaci samostatně poplatek 605 kč vč. DPH.

Proč bych se měl/a nechat testovat?

Pokud se prokáže přítomnost protilátek proti Borrelia burgdorferi s. l., lze začít antibiotickou léčbu mnohem dříve, což může pomoci k rychlejšímu zlepšení zdravotního stavu a zabránit rozvinutí horších fází onemocnění. Pokud se již jedná o pozdější stadium, umožňuje potvrdit anamnézu a zahájit léčbu.

Jak test probíhá?

Nabízíme unikátní přístup ke zjištění stavu protilátek ve vaší krvi proti Borrelia burgdorferi s. l.. V rámci našeho testu jsou Vám provedeny 2 testy krve na protilátky proti Borrelia burgdorferi s. l. První analýza je provedena z krve odebrané do 10 dnů od přisátí klíštěte ke zjištění aktuálního stavu protilátek IgM ve Vaší krvi. Za dalších 6 týdnů je proveden další odběr a druhá analýza ukáže, zda došlo k nárustu protilátek akutní fáze imunitní odpovědi IgM. Při druhé analýze je kromě IgM zjištěna i hladina IgG protilátek, které souvisejí s pozdním stádiem nemoci.

Jak se mohu nechat otestovat?

Pro analýzu je potřeba vzorek krve, ve kterém množství protilátek určíme. Objednávku analýzy krve proveďte na našich stránkách www.e-gene.cz.

  • Odběr krve v naší laboratoři: Odběr probíhá v našem nestátním zdravotnickém zařízení v Brně. K odběru je potřeba se dopředu objednat telefonicky na čísle +420 542 213 851 na konkrétní termín a také doporučujeme předem vytvořit objednávku analýzy na našich stránkách e-gene.cz. Při návštěvě Vám zdravotnický personál odebere vzorek krve, který následně v laboratoři zpracujeme.  Výsledky Vám přijdou na Vaši emailovou adresu do 3 pracovních dnů od odběru.
  • Krev odebraná Vaším lékařem: Můžete k nám doručit krev odebranou lékařem (tuto variantu preferujeme zejména u dětí). V tomto případě požádejte svého lékaře o odebrání krve do zkumavky s heparinem. Heparinizovanou krev je potřeba doručit osobně V DEN ODBĚRU ideálně po telefonické domluvě na adresu:

ELISABETH PHARMACON
Rokycanova 4437/5
61500 Brno-Židenice

Výsledky Vám přijdou na Vaši emailovou adresu do 3 pracovních dnů po druhém odběru.