ELISABETH PHARMACON

Postup objednání analýzy klíšťat

Před správným vytažením klíštěte v žádném případě klíště nemažeme ničím mastným, ani nezakapáváme alkoholem ani dezinfekcí. Klíště také neuchopujte do rukou, ale použijte buď sterilní injekční jehlu, nebo použijte speciální kartu či vytahovací háček na správné vytahování klíšťat. U klíštěk a pinzet je vždy diskutabilní, zda klíšťkami nebo pinzetou klíště spíše nerozmačkáte. Musíte si uvědomit, že klíště může být infekční a nákazu lze přenést také přes poraněnou kůži, takže klíšťata neberete do rukou nebo je v rukách nerozmačkávejte.

1 krok:

Vytažení klíštěte z kůže (člověka, psa, kočky). Opatrně podeberte klíště vytahovací kartou nebo háčkem, případně injekční jehlou a vytáhněte klíštěz kůže. Pokud klíště vytahujete injekční jehlou, postupujte jako u vytahování třísky. Analýza klíšťat nevyžaduje, aby klíště bylo živé.

2 krok:

Vložení klíštěte do lékovky, zkumavky, uzaviratelného sáčku nebo jiného vhodného obalu společně s kouskem vlhkého papíru (aby klíště nevyschlo). Pokud jste si zakoupili v lékárně obdběrovou soupravu pro vyšetření klíštěte, postupujte dle přiloženého návodu.

3 krok:

Objednání analýzy klíštěte na našem webu: www.e-gene.cz. Vyberte si takovou analýzu, která vyhovuje vašim potřebám. Nabízíme možnost analyzovat klíště na borélie a nebo různé kombinace společně s klíšťovou encefalytidou nebo ehrlichiemi. Během objedávání zadejte informace požadované systémem, dokončete objednávku. Cenu za službu můžete uhradit ihned pomocí platební karty. Po dokončení objednávky vám zašeleme na e-mail číslo, pod kterým bude analýza dále zpracovávána. Pokud jste si zakoupili v lékárně odběrovou sadu, v jejíž ceně bylo zahrnuto i laboratorní vyšetření, zadejte v průběhu objednávky slevový kód, který zaručí, že vám nebude služba účtována podruhé. Slevový kód je unikátní a nelze jej použít vícekrát!

4 krok:

Otevřete si svůj e-mail a vyčkejte na doručení potvrzení vaší objednávky. Pokud Vám e-mail od nás během 10 min. po objednání nepřišel, zkontrolujte prosím nejprve SPAMový koš a správnost zadané e-mailové adresy. Pokud jsou všechny informace v pořádku, kontaktujte nás, abychom ověřili, zda byla objednávka úspěšně dokončena a abychom Vám mohli sdělit unikátní kód vzorku.

5 krok:

Označte sáček, lékovku, nebo zkumavku odběrové sady unikátním číslem vzorku, který obdržíte v e-mailu.

6 krok:

Odeslání vzorku klíštěte do naší laboratoře. Lékovku či zkumavku (můžete také využít pro ochranu vzorku krabičku, kterou jste si pořídili v lékárně) vložte do obálky, uveďte adresu naší Laboratoře vč. vaši zpáteční adresy a zašlete poštou.