E-gene testy

Genetický test makulární degenerace

Genetické vyšetření se provádí z DNA ze stěru z ústní dutiny, takže je bezbolestné. Stěr tamponem lze provést v soukromí doma a odběrový tampon zaslat poštou, takže odpadá zbytečné cestování. Výsledkem genetické analýzy je zpráva obsahující popis genetické informace s interpretací a doporučením pro klienta a jeho lékaře. Zaslání odběrové sady lze objednat zde.

Odběrovou sadu vám zašleme na vaši adresu nebo lze vyzvednout v naší laboratoři. Tuto informaci prosím uveďte do poznámek při objednání.

Test na odhalení gentické predispozice k trombofilii, který vychází z nejnovějších doporučení a vědeckých studií.

Genetický test makulární degenerace
Dostupnost/doba analýzy do 30 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Prof. RNDr. Omar Šerý, Ph.D.
Katalogové číslo GT03
Genetický test makulární degenerace
  • Genetický test makulární degenerace
1 815 Kč
Objednat

Věkem podmíněná makulární degenerace je multifaktoriální onemocnění, jehož důležitou komponentou je genetická složka. Existuje více genů, jejichž polymorfizmy (mutace) ovlivňují riziko vzniku VPMD. Polymorfizmy čtyř genů, které zásadně ovlivňují riziko vzniku věkem podmíněné makulární degenerace jsou analyzovány v rámci genetického vyšetření. Genetický test dokáže díky rozsáhlým studiím určit i míru rizika vzniku VPMD vyjádřenou v procentech. Na základě genetického testu jsou klientovi doporučena preventivní opatření spočívající ve změně životního stylu, která by měla významným způsobem oddálit.