Imunologické testy

Test hladiny vitamínu D

Vyšetření hladiny vitamínu D, jehož nedostatek zhoršuje zdravotní stav a obranyschopnost organizmu.

Test hladiny vitamínu D
Dostupnost/doba analýzy 4-5 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo IT002
Test hladiny vitamínu D
  • Test hladiny vitamínu D
420 Kč
Objednat

Od října do května naše kůže nevyrobí dostatečné množství vitamínu D, takže většina české populace ho má nedostatek. Vitamín D je přitom důležitý pro imunitní systém a jeho schopnost bránit nás před virovými i bakteriálními infekcemi, před rakovinou atd. Vitamín D je důležitý pro správný metabolismus vápníku v kostech a jeho dostatečná hladina nás chrání před osteoporózou i chronickou únavou.

Jak se mohu nechat otestovat?

Pro analýzu je potřeba vzorek krve, ve kterém množství vitamínu D určíme.

Odběr krve v naší laboratoři: Odběr probíhá v našem Laboratorním diagnostickém centru v Brně. K odběru je potřeba se dopředu objednat telefonicky na čísle +420 542 213 851 na konkrétní termín a také doporučujeme předem vytvořit objednávku analýzy zde na této stránce. Při návštěvě vám zdravotnický personál odebere vzorek krve, který následně v laboratoři zpracujeme. Výsledky vám přijdou na vaši emailovou adresu do 3 pracovních dnů od odběru.

V laboratorní zprávě najdete nejen hladinu vitamínu D ve vaší krvi, ale také informaci, zda se jedná o stav nedostatečnosti vitamínu D nebo zda je jeho hladina normální.

Provedli jsme statistické zpracování výsledků vzorků v našem Laboratorním diagnostickém centru a zjistili jsme, že každý druhý klient trpí nedostatkem vitamínu D. 22% procent osob mělo dokonce zcela deficientní stav hladiny vitamínu D.