Testy Rakovinných markerů

Rakovinný marker fPSA/tPSA

Vyšetření poměru rakovinných markerů fPSA/tPSA.

Rakovinný marker fPSA/tPSA
Dostupnost/doba analýzy 4-5 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo RM011
Rakovinný marker fPSA
  • Rakovinný marker fPSA
900 Kč
Objednat

Vyšetření poměru rakovinných markerů fPSA/tPSA slouží ke skríningu rakoviny prostaty.

Jak se mohu nechat otestovat?

Pro analýzu je potřeba vzorek krve, ve kterém množství protilátek určíme. Objednávku analýzy krve proveďte na našich stránkách www.e-gene.cz.

  • Odběr krve v naší laboratoři: Odběr probíhá v našem nestátním zdravotnickém zařízení v Brně. K odběru je potřeba se dopředu objednat telefonicky na čísle +420 542 213 851 na konkrétní termín a také doporučujeme předem vytvořit objednávku analýzy na našich stránkách e-gene.cz. Při návštěvě Vám zdravotnický personál odebere vzorek krve, který následně v laboratoři zpracujeme.  Výsledky Vám přijdou na Vaši emailovou adresu do 3 pracovních dnů od odběru.
  • Krev odebraná Vaším lékařem: Můžete k nám doručit krev odebranou lékařem (tuto variantu preferujeme zejména u dětí). V tomto případě požádejte svého lékaře o odebrání krve do zkumavky s heparinem. Heparinizovanou krev je potřeba doručit osobně V DEN ODBĚRU ideálně po telefonické domluvě na adresu:

ELISABETH PHARMACON
Rokycanova 4437/5
61500 Brno-Židenice

fPSA/tPSA

Procentuální podíl volného PSA v séru je významně vyšší u pacientů s BPH než u pacientů s karcinomem prostaty. Výpočet procentuálního podílu volného PSA, který se stanoví vydělením koncentrace volného PSA (fPSA) koncentrací celkového PSA (tPSA), je navržen jako metoda umožňující zlepšit diferenciaci BPH a karcinomu prostaty. Stanovení VIDAS fPSA se používá k měření koncentrace volného PSA a k následnému vypočtení procentuálního podílu volného PSA.