Vysoce komplexní analýzy vzorků využitím nejmodernější DNA technologie xMAP

XMAP analýza na přítomnost DNA/RNA původců respiračních onemocnění

Detekce patogenů způsobujících onemocnění dýchacích cest (SARS-CoV-2, virus chřipky typu A, virus chřipky typu B, Respirační syncytiální virus 1, Respirační syncytiální virus 2, Klebsiella aerogenes, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae group, Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae).

XMAP analýza na přítomnost DNA/RNA původců respiračních onemocnění
Dostupnost/doba analýzy na dotaz
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Respirační onemocnění
  • Respirační onemocnění
2 790 Kč

Test zahrnuje stanovení následujících patogenů: 

SARS-CoV-2
Virus chřipky typu A (Influenza A)
Virus chřipky typu B (Influenza B)
Respirační syncytiální virus 1 (RSV 1)
Respirační syncytiální virus 2 (RSV 2)
Klebsiella aerogenes
Klebsiella oxytoca
Klebsiella pneumoniae group
Streptococcus agalactiae
Streptococcus pneumoniae

Stěry z nosu, nosohltanu nebo krku provádí výhradně zdravotnický personál Laboratoří ELISABETH PHARMACON. Stěry si neprovádějí klienti sami. Za účelem provedení testu je nutné, aby se testovaná osoba dostavila na odběrové místo. Ze stěrů není třeba mít obavy. Stěry jsou prováděny jednorázovými odběrovými tampony takovým způsobem, že celý odběr je nebolestivý a rychlý. Při odběru jsou zdravotničtí pracovníci oblečeni v ochranných oblecích s maskami a respirátory. Při odběru jsou zkontrolována data z objednávky a je proveden stěr. Celý proces zabere maximálně 3 minuty. 

Výsledkem analýzy je zpráva, která obsahuje informaci, zda odebraný vzorek obsahuje některý z výše uvedených patogenů. K diagnostice je využívána technologie vyvinutá společností Elisabeth Pharmacon, která garantuje přesné výsledky. Tento DNA/RNA test zjistí, zda v době odběru člověk vylučuje viry nebo bakterie z oblasti dýchacích cest.

Samotného odběru se není třeba obávat. Již od počátku od dubna 2020 používáme velmi šetrný a zároveň velmi přesný způsob odběru, který je vhodný i pro děti.