E-gene testy

Genetický test trombofilních faktorů

Genetické vyšetření se provádí z DNA ze stěru z ústní dutiny, takže je bezbolestné. Stěr tamponem lze provést v soukromí doma a odběrový tampon zaslat poštou, takže odpadá zbytečné cestování. Výsledkem genetické analýzy je zpráva obsahující popis genetické informace s interpretací a doporučením pro klienta a jeho lékaře. Zaslání odběrové sady lze objednat zde.

Odběrovou sadu vám zašleme na vaši adresu nebo lze vyzvednout v naší laboratoři. Tuto informaci prosím uveďte do poznámek při objednání.

Test na odhalení gentické predispozice k trombofilii, který vychází z nejnovějších doporučení a vědeckých studií.

Genetický test trombofilních faktorů
Dostupnost/doba analýzy do 30 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Prof. RNDr. Omar Šerý, Ph.D.
Katalogové číslo GT02
Genetický test na trombofilní faktory
  • Genetický test na trombofilní faktory
1 815 Kč
Objednat

Všechna získaná rizika a rizikové stavy pro vznik trombózy jsou výrazně umocněna přítomností tzv. trombofilních mutací, které geneticky disponují svého nositele k vyšší krevní srážlivosti. Genetická analýza testuje 4 nejvýznamnější rizikové polymorfizmy (genové mutace) ve vztahu ke krevní srážlivosti a vzniku trombóz. Na základě velkých statistických studií pak můžeme určit múru rizika pro jednotlivé klienty.

Osobám s prokázanou trombofilní mutací a zvýšeným rizikem vzniku trombózy pak lékař poradí, jak v každodenním životě trombóze předcházet a kdy zahájit preventivní medikaci, eventuelně mu testy pomohou v rozhodování, jak přistupovat k terapii již vzniklé trombózy. Analýzou 5. polymorfizmu Váš lékař zjistí, zda antitrombotická medikace s kyselinou acetylsalicylovou (Anopyrin, apod.) je ve Vašem případě účinnou terapií.