Testy močových infekcí

Test na Mycoplasma genitalium

Analýza vzorku moči na přítomnost Mycoplasma genitalium pro samoplátce.

Test na Mycoplasma genitalium
Dostupnost/doba analýzy 4-5 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo M14-MG
Test na mycoplasmu genitalium
  • Test na mycoplasmu genitalium
790 Kč
Objednat

Upozornění: V případě, že užíváte běžná ATB, odběr moči na PCR vyšetření doporučujeme minimálně týden po ukončení léčby. Pokud jste byli léčeni ATB azitromycin, vyčkejte s odběrem 3 týdny po doužívání antibiotik.

DNA analýza v naší laboratoři je velmi snadná – vyplníte objednávku, zaplatíte, poštou obdržíte odběrovou zkumavku s návodem jak odebrat vzorek, odeberete vzorek moče, pošlete poštou do naší laboratoře a od nás mailem obdržíte výsledek analýzy.

Jedná se o DNA vyšetření ze vzorku zaslaného do naší laboratoře poštou. Po vyplnění objednávky a zaplacení vyšetření obdržíte poštou odběrové zkumavky, návod pro odběr vzorku a bublinkovou obálku pro odeslání vzorku do naší laboratoře poštou. Ženy obdrží zkumavku na odběr moče a tampón na výtěr z vagíny. Muži obdrží pouze zkumavku na moč – analýza se u mužů provádí z moče. Délka mužské močové trubice umožňuje citlivou DNA analýzu z moče bez nutnosti provádění výtěru z močové trubice.

Analýza vzorku moče (muži) nebo vzorku moče kombinovaného se stěrem z vagíny (ženy) bude provedena pro tyto baktérie:

  • Mycoplasma genitalium

Jako výsledek obdržíte e-mailem laboratorní zprávu o tom, zda vzorek je negativní nebo pozitivní. Laboratorní zpráva poslouží vašemu lékaři jako podklad pro zahájení léčby.

Více informací o močových infekcích, příznacích, diagnostice a léčbě naleznete na:

www.mocoveinfekce.cz

Jak si správně vybrat analýzu?

A) Pokud trpíte častými opakovanými močovými infekcemi, vyberte si analýzu

Zvýhodněný test: Chlamydia  + Neisseria + Ureaplasma + Mycoplasma hom + Mycoplasma gen + Gardnerella + Trichomonas vaginalis za 2850 Kč vč. DPH

Každá z těchto baktérií může způsobovat opakované záněty močových cest. Pokud máte možnost navštívit naši laboratoř v Brně, rozhodně se objednejte telefonicky na tel. +420 777 729 701 na komplexní vyšetření do naší laboratoře, které stojí celkem 4855 Kč vč. DPH. Toto vyšetření zahrnuje kromě DNA analýzy také konzultaci a kultivační vyšetření na veškeré baktérie a kvasinky způsobující močové infekce. Výsledkem tohoto komplexního vyšetření je laboratorní zpráva s doporučením pro vašeho lékaře jak postupovat při léčbě. Dle naší několikaleté zkušenosti ve 100 % případů zjistíme, které baktérie vám způsobují problémy.

B) Pokud jste měli rizikový styk a přejete si zjistit, zda jste se nenakazili, vzorek odeberte ideálně až za 3-4 týdny po rizikovém styku. Doporučujeme provedení analýzy minimálně na:

Chlamydia  + Neisseria za 1390 Kč vč. DPH

ideálně na:

Chlamydia  + Neisseria + Ureaplasma + Mycoplasma hom + Mycoplasma gen za 2190 Kč vč. DPH

C) Pokud jste se léčili antibiotiky a chcete provést kontrolní vyšetření , zda byla léčba úspěšná, pak si vyberte pouze baktérii, na kterou jste byli prve pozitivní

D) Pokud jste žena a potřebujete mít jistotu, že jste se nenakazila rizikovým papilomavirem (HPV virem), objednejte si odběrovou sadu na HPV test. Testování HPV u žen provádíme ze vzorku stěru z vagíny a moče zaslané poštou do naší laboratoře. Papilomaviry jsou nejčastěji pohlavně přenášenou infekční chorobou a rizikové papilomaviry silně zvyšují riziko vzniku rakoviny děložního čípku, močového měchýře atd. Více informací naleznete na www.papilomaviry.cz

E) Pokud jste muž a chcete mít jistotu, že jste se nenakazil rizikovým papilomavirem, objednejte se do naší laboratoře telefonicky na tel: +420 777 729 701.