Testy močových infekcí

Zvýhodněný DNA test močových infekcí

Analýza vzorku moči na přítomnost:
Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae (kapavka), Ureaplasma urealyticum / parvum, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Gardnerella vaginalis, Trichomonas vaginalis

Zvýhodněný DNA test močových infekcí
Dostupnost/doba analýzy 4-5 dnů
Hodnocení 100 %
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo MI11-komplet
mocove infekce
  • mocove infekce
2 850 Kč
Objednat

Upozornění: V případě, že užíváte běžná ATB, odběr moči na PCR vyšetření doporučujeme minimálně týden po ukončení léčby. Pokud jste byli léčeni ATB azitromycin, vyčkejte s odběrem 3 týdny po doužívání antibiotik.

DNA analýza v naší laboratoři je velmi snadná – vyplníte objednávku, zaplatíte, poštou obdržíte odběrovou zkumavku s návodem jak odebrat vzorek, odeberete vzorek moče, pošlete poštou do naší laboratoře a od nás mailem obdržíte výsledek analýzy.

Jedná se o DNA vyšetření ze vzorku zaslaného do naší laboratoře poštou. Po vyplnění objednávky a zaplacení vyšetření obdržíte poštou odběrové zkumavky, návod pro odběr vzorku a bublinkovou obálku pro odeslání vzorku do naší laboratoře poštou. Ženy obdrží zkumavku na odběr moče a tampón na výtěr z vagíny. Muži obdrží pouze zkumavku na moč – analýza se u mužů provádí z moče. Délka mužské močové trubice umožňuje citlivou DNA analýzu z moče bez nutnosti provádění výtěru z močové trubice.

Analýza vzorku moče (muži) nebo vzorku moče kombinovaného se stěrem z vagíny (ženy) bude provedena pro tyto baktérie: 

  • Chlamydia trachomatis
  • Neisseria gonorrhoeae (kapavka)
  • Ureaplasma urealyticum / parvum,  
  • Mycoplasma hominis
  • Mycoplasma genitalium
  • Gardnerella vaginalis
  • Trichomonas vaginalis  

Jako výsledek obdržíte e-mailem laboratorní zprávu o tom, zda vzorek je negativní nebo pozitivní. Laboratorní zpráva poslouží vašemu lékaři jako podklad pro zahájení léčby.

Více informací o močových infekcích, příznacích, diagnostice a léčbě naleznete na:

www.mocoveinfekce.cz

Jak si správně vybrat analýzu?

A) Pokud trpíte častými opakovanými močovými infekcemi, vyberte si analýzu

Zvýhodněný test: Chlamydia  + Neisseria + Ureaplasma + Mycoplasma hom + Mycoplasma gen + Gardnerella + Trichomonas vaginalis za 2850 Kč vč. DPH

Každá z těchto baktérií může způsobovat opakované záněty močových cest.
Pokud máte možnost navštívit naši laboratoř v Brně, rozhodně se objednejte telefonicky na tel. 777 729 701 nebo na telefonu 542213851 na komplexní vyšetření do naší laboratoře. Cena vyšetření se odvíjí od seznamu všech vyšetření, která budou po konzultaci prováděna a pohybuje se mezi 2600 Kč (komplexní kultivační vyšetření s konzultací) po cenu cca 4900 Kč, kde je zahrnuta ještě cena za DNA vyšetření dalších patogenů. K vyšetření lze za cenu 1800 Kč přidat také vyšetření na 22 typů rizikových HPV virů (papilomavirů). Komplexní vyšetření zahrnuje kromě DNA analýzy také konzultaci a kultivační vyšetření na veškeré baktérie a kvasinky způsobující močové infekce. Výsledkem tohoto komplexního vyšetření je laboratorní zpráva s doporučením pro vašeho lékaře jak postupovat při léčbě. Dle naší mnohaleté zkušenosti ve 100 % případů zjistíme, které baktérie, kvasinky, viry nebo prvoci vám způsobují problémy.

B) Pokud jste měli rizikový styk a přejete si zjistit, zda jste se nenakazili, vzorek odeberte ideálně až za 3-4 týdny po rizikovém styku. Doporučujeme provedení analýzy minimálně na:

Chlamydia  + Neisseria za 1390 Kč vč. DPH

ideálně na:

Chlamydia  + Neisseria + Ureaplasma + Mycoplasma hom + Mycoplasma gen za 2190 Kč vč. DPH

C) Pokud jste se léčili antibiotiky a chcete provést kontrolní vyšetření , zda byla léčba úspěšná, pak si vyberte pouze baktérii, na kterou jste byli prve pozitivní

D) Pokud jste žena a potřebujete mít jistotu, že jste se nenakazila rizikovým papilomavirem (HPV virem), objednejte si odběrovou sadu na HPV test. Testování HPV u žen provádíme ze vzorku stěru z vagíny a moče zaslané poštou do naší laboratoře. Papilomaviry jsou nejčastěji pohlavně přenášenou infekční chorobou a rizikové papilomaviry silně zvyšují riziko vzniku rakoviny děložního čípku, močového měchýře atd. Více informací naleznete na www.papilomaviry.cz

E) Pokud jste muž a chcete mít jistotu, že jste se nenakazil rizikovým papilomavirem, objednejte se do naší laboratoře telefonicky na tel: +420 777 729 701.