Testy klíšťat

Jak klíště doručit na adresu Rokycanova 4437/5, Brno-Židenice 61500:

 • Poštou - doporučeně (klíště nutné označit číslem vzorku přiděleným v objednávce, možné použít odběrovou sadu EliTest Tick - součástí je sleva v hodnotě 50 Kč. Odběrová sada k dostání v naší společnosti).
 • Osobně - (před doručením nutné vytvořit objednávku) na adresu Rokycanova 4437/5, Brno-Židenice 8:00 - 15:00

Doporučujeme:

 • klíště uchovat ve zkumavce, která je součástí odběrové sady EliTest Tick a nebo klíště vložit s navlhčeným kouskem ubrousku do uzavíratelného sáčku nebo malé zkumavky, kterou seženete v lékárně
 • klíště pošlete co nejdříve. Lze jej poslat později, a to až 3 týdny po vytažení. Naše laboratoř je v provozu jen v pracovní dny, a proto počítejte se zdržením, pokud klíště přichází k nám v pozdních odpoledních hodinách na konci týdne. U klíšťat doručených po 15:00 hodině nelze zahájit proces testování klíštěte tentýž den, proto doba pro vydání výsledků analýzy klíšťat, kterou deklarujeme níže, se o jeden den prodlužuje.
 • Pokud klíště nechcete posílat ihned, doporučujeme využít odběrovou soupravu pro uchování klíštěte EliTest Tick pro uchování a pozdější odeslání.
 • Analyzujeme celkem až 3 ks vytažené z kůže jednoho klienta (klíšťata jsou analyzována jako jeden vzorek, tj. bez rozlišení pozitivity)

Platba za analýzu:

 • Platební kartou (při objednání on-line nebo přímo v sídle naší společnosti)
 • Převodem (stačí zvolit tuto možnost v online objednávce)
 • Hotově (jen při osobním doručení - nezadávejte prosím tuto možnost, pokud klíště chcete zasílat poštou, dochází pak ke zbytečným zdržením, naopak zvolte tuto možnost, pokud chcete platit kartou při osobním doručení)

Jak rychle obdržím výsledky:

 • Analýzy klíšťat zpracováváme bezodkladně, nejpozději však do 3 pracovních dnů od uhrazení a doručení vzorku, podle toho, která událost nastane později. Výjimečně se může stát, že i bez příplatků za expresní zpracování získáte výsledky tentýž den, kdy nám je klíště doručeno.

Zasíláte-li klíště Českou poštou, upozorňujeme vás, že občas je zásilka ztracena. Proto doporučujeme zasílat klíště jen doporučeně nebo jako cenné psaní, aby bylo možné prokázat, že došlo ke ztrátě zásilky. V takovém případě klientům vrátíme uhrazenou cenu za analýzu.

Můžete si zvolit mix vyšetření klíštěte. Ceny se sčítají, ale při vyšetření od nejméně dvou patogenů dochází ke zohlednění množstevní slevy. Ceny za vyšetření klíšťat jsou systémem vypočítány formou slevy na:

 • 2 patogeny (bez kl. encefalitidy) - 787 Kč vč. DPH
 • 2 patogeny vč. klíšťové encefalitidy - 1029 Kč vč. DPH
 • 3 patogeny (bez kl. encefalitidy) - 1158 Kč vč. DPH
 • 3 patogeny vč. klíšťové encefalitidy - 1400 Kč vč. DPH (viz Test komplet STANDARD)
 • 4 patogeny (bez kl. encefalitidy) - 1513 Kč vč. DPH
 • 4 patogeny vč. klíšťové encefalitidy - 1755 Kč vč. DPH
 • 5 patogenů vč. klíšťové encefalitidy - 1990 Kč vč. DPH (viz Test komplet EXTRA)

Pro správný výpočet slevy prosím vybírejte mix vyšetření jednotlivých patogenů. Při kombinaci zvýhodněných balíčků s ostatními produkty se slevy nezohlední a cena může být vyšší.

Test komplet EXTRA (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Cena 1 990 Kč

Analýza klíštete na přítomnost borélií, ehrlichií (anaplasmy), virů klíšťové encefalitidy, bartonelly, babézií. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Máte-li odběrovou sadu, zadejte slevový kód po kliknutí na tlačítko objednat.

Test komplet STANDARD (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 1 400 Kč

Analýza klíštete na přítomnost borélií, ehrlichií (anaplasmy) a virů klíšťové encefalitidy. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Máte-li odběrovou sadu, zadejte slevový kód po kliknutí na tlačítko objednat.

Test na borélie (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 545 Kč

Analýza klíštete na přítomnost borélií. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na borélie a ehrlichie (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 787 Kč

Analýza klíštete na přítomnost borélií a ehrlichií (anaplasmy). Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na borélie a encefalitidu (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 1 029 Kč

Analýza klíštete na přítomnost borélií a o virů klíšťové encefalitidy. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na ehrlichie (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 545 Kč

Analýza klíštete na přítomnost ehrlichií (anaplasmy). Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na kl. encefalitidu (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení
Cena 787 Kč

Analýza klíštete na přítomnost původce klíšťové encefalitidy. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na babesie (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Cena 545 Kč

Analýza klíštete na přítomnost babesií. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na bartonellu (klíště)

Dodání do 3 dnů
Hodnocení nehodnoceno
Cena 545 Kč

Analýza klíštete na přítomnost bakterií rodu bartonella. Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.