Testy klíšťat

Test na borélie a ehrlichie (klíště)

Analýza klíštete na přítomnost borélií a ehrlichií (anaplasmy). Test se provádí z živého nebo mrtvého klíštěte. Termín dodání výsledku je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře.

Test na borélie a ehrlichie (klíště)
Dostupnost/doba analýzy do 3 dnů
Hodnocení 100 %
Výrobce/poskytovatel Elisabeth Pharmacon, spol. s r.o.
Katalogové číslo TB04
klíště
  • klíště
  • Borrelia and Ehrlichia
787 Kč
Objednat

Kvantifikační analýza klíštete na přítomnost borélií a ehrlichií (anaplasmy). Test provádíme z živého nebo mrtvého klíštěte, který nám zákazníci zasílají poštou. Zákazník obdrží e-mailem zprávu o tom, zda vzorek je negativní nebo pozitivní. Zpráva o výsledku analýzy obsahuje také počet baktérií ve vzorku a podle jejich koncentrace jsou následně doporučeny další kroky. Zpráva slouží lékaři jako podklad pro zahájení preventivní léčby.

Termín dodání výsledku analýzy klíštěte je do 3 pracovních dnů od obdržení platby a doručení vzorku do laboratoře. Termín dodání není počítán od data objednávky, neboť nejsme schopni garantovat dodání výsledků, pokud klient zašle klíště nebo platbu později. Běžně je termín dodání přibližně 5 pracovních dnů po provedení objednávky.

Jak správně vyjmout přisáté klíště:

Krok 1: klíště nemažte ničím mastným, ani nezakapávejte alkoholem ani dezinfekcí. Klíště neberte do rukou pokud máte poraněnou kůži, protože může být infekční a nákazu lze přenést také přes poraněnou kůži.


Krok 2: Klíště opatrně podeberte háčkem pro vytahování klíšťat, případně novou injekční jehlou stejně jako při vytahování třísky a vytáhněte klíště z kůže. 


Krok 3: Vytažené klíště umístěte na navlhčený papír (např. kousek papírového kapesníku) a pak vložte do zkumavky, zalepovacího sáčku nebo prázdné vymyté lékovky. Klíště uchovávejte při pokojové teplotě, nemrazte ho ani nevkládejte do lednice!

 

Krok 4: Hned po vytažení klíštěte ranku na kůži dezinfikujte nejlépe jodovou tinkturou, v případě alergie na jód jiným alkoholovým dezinfekčním prostředkem.Správně uchované klíště lze otestovat na přítomnost patogenů. Doručte nám ho poštou nebo osobně na adresu: Elisabeth Pharmacon, Rokycanova 4437/5, Brno-Židenice. My zjistíme, zda je pozitivní na zvolené patogeny, a do tří dnů vám e-mailem odešleme výsledky.Další důležité informace a doporučení:

  • Klíště doručte do naší laboratoře co nejdříve. Naše laboratoř je v provozu jen v pracovní dny od pondělí do pátku.. U klíšťat doručených po 15.00 hodině nelze zahájit proces testování klíštěte tentýž den, proto doba pro vydání výsledků analýzy, kterou deklarujeme níže, se o jeden den prodlužuje.

  • Posíláte-li klíště Českou poštou, upozorňujeme vás, že občas je zásilka ztracena. Proto doporučujeme zasílat klíště jen doporučeně nebo jako cenné psaní, aby bylo možné prokázat, že došlo ke ztrátě zásilky. V takovém případě klientům vrátíme uhrazenou cenu za analýzu.

 

  • Analyzujeme celkem až 3 kusy klíšťat vytažených z kůže jednoho klienta (klíšťata jsou analyzována jako jeden vzorek, tj. bez rozlišení pozitivity)